دسر پلمبير هلو

 

طرز تهیه  دسر پلمبير هلو 

مواد لازم:

تخم مرغ ٣ عدد

وانيل خيلي كم

شكر ٣ قاشق غذاخوری 

خلال پسته

پودر ژلاتين ١/٥ قاشق سوپخوري

پودر ژله  نصف یک بسته 

خامه قنادي ٣٠٠ گرم

طرز تهیه:

ميوه و خلال را كف قالب به سليقه خودتون بچينيد و نصف ژله مورد نظر رو با ٣/٤ پيمونه آب جوش حل كنيد و روي ميوه ها بريزيد ، تا حدي كه ميوه ها حركت نكنن ، قالب رو داخل يخچال بذاريد تا ژله نيم بند بشه ، يعني وقتي به ژله دست ميزنيد جاي انگشت بمونه ، بعد بقيه ژله رو روش بريزيد و بذاريد نيم بند بشه ، تو اين فاصله پلمبير رو درست كنيد. زرده و سفيده را از هم جدا كنيد, زرده را با ٢ قاشق شكر و وانيل با همزن بزنيد تا سفيد و كشدار شود ، هرچه بيشتر بزنيد بهتر است .

سفيده ها را با ١ قاشق شكر باقيمانده بزنيد تا فرم بگيرد .ژلاتين را به روش بن ماري آماده كنيد ، ١ ق سوپخوري ژلاتين را داخل ١/٤ ليوان آب سرد بريزيد و بعد داخل مايكروفر يا روي بخار كتري قرار بديد تا ژلاتين كاملاً حل شود . زرده ها و سفيده ها و خامه و ژلاتين را با هم مخلوط كنيد .داخل مواد پلمبير ميوه اي كه از ژله اش استفاده كرديد را خرد كنيد و بريزيد ، خلال پسته هم بريزيد و با قاشق به هم بزنيد تا ميوه و خلال با پلمبير مخلوط بشه .

بعد پلمبير رو داخل قالب روي ژلتون ريخته ( حواستون باشه ژله بايد نيم بند باشه ) و داخل يخچال بذاريد تا خودش رو بگيرد .

( من با هلو درست كردم ، اما پيشنهاد ميدم ژله موز يا آناناس استفاده كنيد ) .

دستور تهیه زهرا محمدی عزیز 

نوش جان

ادیت تصاویر, تدوین و گرد آوری مطالب شیدا حسینی

شیدا حسینی مدیر سایت

شعله حسینی شف و مدیر روابط عمومی سایت

همه کارهای سایت شخصی میباشد و تمامی حقوق این پایگاه متعلق به وب‌سایت شیدا و شعله ارت بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است.

Leave your comments

Post comment as a guest

0
  • No comments found