نان صربستانی

 

طرز تهیه نان صربستانی
مواد لازم:
شیر ۱ پیمانه
نمک نصف قاشق چای خوری
شکر ۶ قاشق غذا خوری
کره ۱ قاشق غذا خوری
مایه خمیرخشک و و فوری ۱ قاشق چایخوری
آرد ۳ پیمانه
زرده ی تخم مرغ ۱ عدد
کنجد مقداری
طرز تهیه:
۱ق چ شکر ,۱ق چ آرد و مایه ی خمیر را داخل ظرفی ریخته بعد شیر ولرم را اضافه کرده و بدون اینکه هم بزنید و ظرف را حرکت بدهید بگذارید تا عمل بیاید.
شکر و نمک را در ظرفی ریخته و سپس خمیر مایه عمل امده را اضافه کنید بدون هم زدن یک مقدار از آرد را اضافه کنید و هم بزنید و کم کم آرد را اضافه تا خمیر در کاسه جمع شود .
خمیر را روی سطح آرد پاشی شده گذاشته و به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه ورز دهید , خمیر را در کاسه چرب شده گذاشته و روی آنرا سلفون کشیده و در جای نسبتاً گرم به مدت ۱ تا ۱/۵ ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود .
می توانید به سلیقه خود از خمیر به اندازه نعلبکی پهن کرده و کنار و روی هم چیده  کاغذ روغنی انداخته و چرب و آرد پاشی کنید . این کار سلیقه ای است ولی این نان به صورت لایه لایه ای از خمیر درست میشود .
کره را ذوب کرده و بذارید کمی سرد شود و از داغی بیفتد ,لای خمیرهایی که لایه لایه چیده اید کره را آرام لابه لای خمیرها بریزید .
۱۵ تا ۲۰ دقیقه ظرف حاوی خمیر را استراحت دهید و بعد از استراحت روی خمیرها را زرده تخم مرغ برس زده و رویشان کنجد بپاشید .
خمیر نان را در فر از پیش گرم شده با درجه حرارت ۱۸۵ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه پخته و بعد از پخت روی توری سیمی نان را کاملا سرد کنید . در انتهای پخت همه کره باید جذب خمیر شده باشد چک کنید تا کره به خورد خمیر رفته باشد اما امکان دارد اندازه یک قاشق چایخوری هنوز کره ته قالب باشد که مشکلی ایجاد نمی کند
دستور تهیه معصومه هاشمی عزیز
نوش جان
ادیت تصاویر, تدوین و گرد آوری مطالب شیدا حسینی
 شیدا حسینی مدیر سایت
 شعله حسینی شف و مدیر روابط عمومی سایت
همه کارهای سایت شخصی میباشد و تمامی حقوق این پایگاه متعلق به وب‌سایت شیدا و شعله ارت بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است.

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
  • No comments found